Vishay/BCcomponents MBB02070D2841DC100
MBB02070D2841DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D2841DC100
Brief Description
RES 2.84K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D2841DC100.pdf
Availability of MBB02070D2841DC100
QUANTITY
MBB02070D2841DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D2841DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D2841DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.84k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D2841DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D2841DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D2841DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D2841DC100
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SPLICE 14-16AWG 100/PKG datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 18V 8A datasheet.pdf