Vishay/BCcomponents MBB02070D3920DC100
MBB02070D3920DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D3920DC100
Brief Description
RES 392 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D3920DC100.pdf
Availability of MBB02070D3920DC100
QUANTITY
MBB02070D3920DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D3920DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D3920DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D3920DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D3920DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D3920DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D3920DC100
IC RCVR LVDS DUAL HS DIF 8-SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA DP 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 60POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
BOOK UC/TCP-IP STACK STM32 datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 50 CONTAC datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 251MA 250 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 22PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.2UF RADIAL datasheet.pdf