Vishay/BCcomponents MBB02070D4812DC100
MBB02070D4812DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D4812DC100
Brief Description
RES 48.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D4812DC100.pdf
Availability of MBB02070D4812DC100
QUANTITY
MBB02070D4812DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D4812DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D4812DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)48.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D4812DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D4812DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D4812DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D4812DC100
IC REG LDO 2.8V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 10MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 11.1K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf