Vishay/BCcomponents MBB02070D6040DRP00
MBB02070D6040DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D6040DRP00
Brief Description
RES 604 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D6040DRP00.pdf
Availability of MBB02070D6040DRP00
QUANTITY
MBB02070D6040DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D6040DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070D6040DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D6040DRP00
Related LinksMBB02070D, MBB02070D6040DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D6040DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070D6040DRP00
RES 13K OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC CTRLR PWM MULTIPHASE 40-QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 31.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8SOIC datasheet.pdf
19 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 2.285A 70 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 4HXSON datasheet.pdf
CONN FPC 40POS 0.50MM R/A datasheet.pdf