Vishay/BCcomponents MBB02070D6809DC100
MBB02070D6809DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D6809DC100
Brief Description
RES 68 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D6809DC100.pdf
Availability of MBB02070D6809DC100
QUANTITY
MBB02070D6809DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D6809DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D6809DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D6809DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D6809DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D6809DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D6809DC100
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 150V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 1.5KW datasheet.pdf
32 IN CONN. FOR MITSUBISHI datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 70A TO220-3 datasheet.pdf
IC AMP/COMP/REF +100V/V 10-UMAX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
WML 5 (25X10)RL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 120K OHM 14SOIC datasheet.pdf