Vishay/BCcomponents MBB02070D7231DC100
MBB02070D7231DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D7231DC100
Brief Description
RES 7.23K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D7231DC100.pdf
Availability of MBB02070D7231DC100
QUANTITY
MBB02070D7231DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D7231DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D7231DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.23k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D7231DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D7231DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D7231DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D7231DC100
RACK STEEL 13X21X10.75 BLK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
WIREWAY CUT-OFF FIT LAY-IN 12X6" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Terminal Block datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 8SIP datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 DIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED B CBL ASSY 3MM W/B 6" WIRE datasheet.pdf