Vishay/BCcomponents MBB02070D7771DC100
MBB02070D7771DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D7771DC100
Brief Description
RES 7.77K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D7771DC100.pdf
Availability of MBB02070D7771DC100
QUANTITY
MBB02070D7771DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D7771DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D7771DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)7.77k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D7771DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D7771DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D7771DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D7771DC100
RES SMD 1.02KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 12POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBACK PWM 16-TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 69MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 300W datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf