Vishay/BCcomponents MBB02070D8760DC100
MBB02070D8760DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070D8760DC100
Brief Description
RES 876 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070D8760DC100.pdf
Availability of MBB02070D8760DC100
QUANTITY
MBB02070D8760DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070D8760DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070D8760DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)876
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070D8760DC100
Related LinksMBB02070D, MBB02070D8760DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070D8760DC100 Details Description
Related parts for MBB02070D8760DC100
FIXED IND 5.6UH 9A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CONN IDT FEMALE RED .200 AWG18 datasheet.pdf
BRAID TC TUBULAR 1/8" SILVR 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LASR CTRLR 1CHAN 5.5V 32LFCSP datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 500KSPS 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
PANEL INNER STEEL 6.6X4.2" datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 15.11MM datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
3300UF 450V 76X146MM 85C 10000H datasheet.pdf