Vishay/BCcomponents MBB0207CC1300FC100
MBB0207CC1300FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC1300FC100
Brief Description
RES 130 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC1300FC100.pdf
Availability of MBB0207CC1300FC100
QUANTITY
MBB0207CC1300FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC1300FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC1300FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC1300FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC1300FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC1300FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC1300FC100
IC FPGA 169 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP POS HV 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C GREEN SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.1A 408 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
I2 DIE WHIRLPOOL STAR RING datasheet.pdf
IC CURRENT MIRROR TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf