Vishay/BCcomponents MBB0207CC1303FC100
MBB0207CC1303FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC1303FC100
Brief Description
RES 130K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC1303FC100.pdf
Availability of MBB0207CC1303FC100
QUANTITY
MBB0207CC1303FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC1303FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC1303FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC1303FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC1303FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC1303FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC1303FC100
CABLE D-SUB-AMP09B/AE09M/AMP09B datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS 30AWG 24IN datasheet.pdf
IC XLATR 2BIT BI-DIREC 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN FERRULE DIN 14AWG YELLOW datasheet.pdf
POWER STRIP 24" 15A 6OUT 6'CR datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RS-FCN32B-L4 FUJITSU INTERFA datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .050 THRUHL datasheet.pdf