Vishay/BCcomponents MBB0207CC1501FC100
MBB0207CC1501FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC1501FC100
Brief Description
RES 1.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC1501FC100.pdf
Availability of MBB0207CC1501FC100
QUANTITY
MBB0207CC1501FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC1501FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC1501FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC1501FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC1501FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC1501FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC1501FC100
TERM BLOCK PLUG 30POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT PINS datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 620UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BOARD DALI CLICK MIKROBUS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HDM SMPR090F155OG datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A TO247 datasheet.pdf