Vishay/BCcomponents MBB0207CC1912FC100
MBB0207CC1912FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC1912FC100
Brief Description
RES 19.1K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC1912FC100.pdf
Availability of MBB0207CC1912FC100
QUANTITY
MBB0207CC1912FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC1912FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC1912FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC1912FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC1912FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC1912FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC1912FC100
CONN HEADER .100" 2POS SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 54POS datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
350 TB RISING CLAMP 90D datasheet.pdf
IC REDRIVER PCIE/SAS/SATA 54WQFN datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf