Vishay/BCcomponents MBB0207CC2431FC100
MBB0207CC2431FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC2431FC100
Brief Description
RES 2.43K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC2431FC100.pdf
Availability of MBB0207CC2431FC100
QUANTITY
MBB0207CC2431FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC2431FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC2431FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC2431FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC2431FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC2431FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC2431FC100
FRICTION LATCH HEADER DR R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 15POS datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-TOOL CRIMPING FC3 (THIN INSU datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
RP CNT ASM S BKAD-22 1/4 R/R datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
3 POS KEY,MAN ALL PLASTIC datasheet.pdf