Vishay/BCcomponents MBB0207CC8251FC100
MBB0207CC8251FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB0207CC8251FC100
Brief Description
RES 8.25K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB0207CC8251FC100.pdf
Availability of MBB0207CC8251FC100
QUANTITY
MBB0207CC8251FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB0207CC8251FC100
Internal Part NumberEIS-MBB0207CC8251FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)8.25k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB0207CC8251FC100
Related LinksMBB0207CC, MBB0207CC8251FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB0207CC8251FC100 Details Description
Related parts for MBB0207CC8251FC100
CONN HEADER .100 SNGL R/A 11POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.65M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 12POS 6MM datasheet.pdf