GeneSiC Semiconductor MBR30020CTRL
MBR30020CTRL picture photo
Mfg. Part Number
MBR30020CTRL
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 300A 20V 2TOWER
Datasheet Download
MBR30020CTRL.pdf
Availability of MBR30020CTRL
QUANTITY
MBR30020CTRL Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR30020CTRL
Internal Part NumberEIS-MBR30020CTRL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR30020CTRL
Related LinksMBR300, MBR30020CTRL Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR30020CTRL Details Description
Related parts for MBR30020CTRL
CAP CER 330PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
RES 0.003 OHM 3W 1% 4SIP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 35V X6S 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.01% 0.3W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ SHORT PULSE datasheet.pdf
CONVERTER FOR ECP3 datasheet.pdf
AC FAN MOTOR datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf