GeneSiC Semiconductor MBR600150CT
MBR600150CT picture photo
Mfg. Part Number
MBR600150CT
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 600A 150V 2TOWER
Datasheet Download
MBR600150CT.pdf
Availability of MBR600150CT
QUANTITY
MBR600150CT Order Process
Ship out your order
Specifications of MBR600150CT
Internal Part NumberEIS-MBR600150CT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBR600150CT
Related LinksMBR60, MBR600150CT Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBR600150CT Details Description
Related parts for MBR600150CT
CONN HEADER 10POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SPLICE datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12V datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CABLE 27COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
CONN SEC II 6 POS 100C/L R/A datasheet.pdf