Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRB10H100CT-E3/81
MBRB10H100CT-E3/81 picture photo
Mfg. Part Number
MBRB10H100CT-E3/81
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
Datasheet Download
MBRB10H100CT-E3/81.pdf
Availability of MBRB10H100CT-E3/81
QUANTITY
MBRB10H100CT-E3/81 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRB10H100CT-E3/81
Internal Part NumberEIS-MBRB10H100CT-E3/81
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
PCN Assembly/OriginDD-19-2014 Rev 0 07/Aug/2014
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If760mV @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr3.5µA @ 100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRB10H100CT-E3/81
MBRB10H100CT-E3/81 Details Description
Related parts for MBRB10H100CT-E3/81
OPTOISO 7.5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
TYPE VI SOCKET,MULTI-MATE datasheet.pdf
IC PROCESSOR AUDIO DGTL 28SOIC datasheet.pdf
RES 400 OHM 5% 5W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 28 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
TVS DIODE 80VWM 129.6VC SMC datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 1 FOOT GR datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1.56A datasheet.pdf