Vishay Semiconductor/Diodes Division MBRB30H60CTHE3/81
MBRB30H60CTHE3/81 picture photo
Mfg. Part Number
MBRB30H60CTHE3/81
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO263AB
Datasheet Download
MBRB30H60CTHE3/81.pdf
Availability of MBRB30H60CTHE3/81
QUANTITY
MBRB30H60CTHE3/81 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRB30H60CTHE3/81
Internal Part NumberEIS-MBRB30H60CTHE3/81
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package800
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)60V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If680mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr60µA @ 60V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRB30H60CTHE3/81
Related LinksMBRB30H6, MBRB30H60CTHE3/81 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
MBRB30H60CTHE3/81 Details Description
Related parts for MBRB30H60CTHE3/81
IC REG LDO ADJ 3A DPAK datasheet.pdf
RES 20K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FLOOR FINISH STATIC DISS 1 QT datasheet.pdf
CAP INCANDESCENT BLUE NONDIFF datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 3% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W CLASS D 8UDFN datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 440MA 2 OHM SMD datasheet.pdf