GeneSiC Semiconductor MBRH15020L
MBRH15020L picture photo
Mfg. Part Number
MBRH15020L
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE MODULE 20V 150A D-67
Datasheet Download
MBRH15020L.pdf
Availability of MBRH15020L
QUANTITY
MBRH15020L Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRH15020L
Internal Part NumberEIS-MBRH15020L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRH15020L
Related LinksMBRH1, MBRH15020L Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRH15020L Details Description
Related parts for MBRH15020L
IC REG BUCK ADJ/3.3V 1A 16QSOP datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 100V 0603 datasheet.pdf
TAPE RUBBER SPLICING 1" X 30' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 300K OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf