GeneSiC Semiconductor MBRT400150R
MBRT400150R picture photo
Mfg. Part Number
MBRT400150R
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 150V 400A 3T0WER
Datasheet Download
MBRT400150R.pdf
Availability of MBRT400150R
QUANTITY
MBRT400150R Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRT400150R
Internal Part NumberEIS-MBRT400150R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRT400150R
Related LinksMBRT4, MBRT400150R Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRT400150R Details Description
Related parts for MBRT400150R
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
THERMOSTAT 25 DEG C N/C FASTON datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM 8SO datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf