GeneSiC Semiconductor MBRT400200
MBRT400200 picture photo
Mfg. Part Number
MBRT400200
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 200V 400A 3T0WER
Datasheet Download
MBRT400200.pdf
Availability of MBRT400200
QUANTITY
MBRT400200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRT400200
Internal Part NumberEIS-MBRT400200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRT400200
Related LinksMBRT4, MBRT400200 Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRT400200 Details Description
Related parts for MBRT400200
FUSE HLDR CARTRIDGE 250V 5A PCB datasheet.pdf
FILTER LINE 2.5MH 1.3A VERTICAL datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 35V 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
I1 DIE FOR MMT-101 (190320184) datasheet.pdf
16X PCIE CABLE ASSY datasheet.pdf
SWITCH INTERLOCK 2NC SLOW ACT datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 220MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE SKT datasheet.pdf