GeneSiC Semiconductor MBRT500150
MBRT500150 picture photo
Mfg. Part Number
MBRT500150
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE MODULE 150V 500A 3T0WER
Datasheet Download
MBRT500150.pdf
Availability of MBRT500150
QUANTITY
MBRT500150 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBRT500150
Internal Part NumberEIS-MBRT500150
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBRT500150
Related LinksMBRT5, MBRT500150 Datasheet, GeneSiC Semiconductor Distributor
MBRT500150 Details Description
Related parts for MBRT500150
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 20A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 184POS R/A .050 SL datasheet.pdf
IBUTTON MEMORY 4KBit F5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI/SRL 125M 48LQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf