Epson MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS
MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 9.0PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS
Related LinksMC-146 32.768, MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-AC0: ROHS
CAP CER 150PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 4.3 OHM 0606 datasheet.pdf
RESISTOR 39K OHM 1/16W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
6-WAY PLUG T/H PANEL MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FEED-THROUGH TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 13.8VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.01A 32V datasheet.pdf
TWIN THERMOSTAT SKTD SERIES datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf