Epson MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN
MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 7.0PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN
Related LinksMC-146 32.7680, MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-AG3: PURE SN
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.74 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC BUFFER LOW PWR N-INV 6XSON datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 16TSSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD datasheet.pdf
CABLE 3COND 10AWG BLACK 5050' datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf