Epson MC-146 32.7680KA-E0: ROHS
MC-146 32.7680KA-E0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-146 32.7680KA-E0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 6.0PF SMD
Datasheet Download
MC-146 32.7680KA-E0: ROHS.pdf
Availability of MC-146 32.7680KA-E0: ROHS
QUANTITY
MC-146 32.7680KA-E0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-146 32.7680KA-E0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-146 32.7680KA-E0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-146
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)65 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Leads
Size / Dimension0.276" L x 0.060" W (7.00mm x 1.50mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-146 32.7680KA-E0: ROHS
Related LinksMC-146 32.76, MC-146 32.7680KA-E0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-146 32.7680KA-E0: ROHS Details Description
Related parts for MC-146 32.7680KA-E0: ROHS
CONN HEADER .050 20POS VERT SHRD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 1-1/4"X1-3/8" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC GEAR VAR 16W 12V datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 49.152MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf