Epson MC-306 32.7680K-AE3: ROHS
MC-306 32.7680K-AE3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-306 32.7680K-AE3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 22.9PF SMD
Datasheet Download
MC-306 32.7680K-AE3: ROHS.pdf
Availability of MC-306 32.7680K-AE3: ROHS
QUANTITY
MC-306 32.7680K-AE3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-306 32.7680K-AE3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-306 32.7680K-AE3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-306
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance22.9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.315" L x 0.126" W (8.00mm x 3.20mm)
Height0.100" (2.54mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-306 32.7680K-AE3: ROHS
Related LinksMC-306 32.76, MC-306 32.7680K-AE3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-306 32.7680K-AE3: ROHS Details Description
Related parts for MC-306 32.7680K-AE3: ROHS
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD datasheet.pdf
SENS MAG SW 28G CROS AXIS 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS-232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 88POS .125 datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 15A PCB datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf