Epson MC-405 32.0000K-R3: PURE SN
MC-405 32.0000K-R3: PURE SN picture photo
Mfg. Part Number
MC-405 32.0000K-R3: PURE SN
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 32.00 KHZ 15.0PF SMD
Datasheet Download
MC-405 32.0000K-R3: PURE SN.pdf
Availability of MC-405 32.0000K-R3: PURE SN
QUANTITY
MC-405 32.0000K-R3: PURE SN Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-405 32.0000K-R3: PURE SN
Internal Part NumberEIS-MC-405 32.0000K-R3: PURE SN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-405
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance15pF
ESR (Equivalent Series Resistance)35 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-405 32.0000K-R3: PURE SN
Related LinksMC-405 32.000, MC-405 32.0000K-R3: PURE SN Datasheet, Epson Distributor
MC-405 32.0000K-R3: PURE SN Details Description
Related parts for MC-405 32.0000K-R3: PURE SN
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
PNEU HEAD 6AWG STRATO-THERM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 25.15MM datasheet.pdf
26CC PICOFLEX 470MM LONG datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
381 TB SOCKET 45D datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf