Epson MC-405 32.7680KB-A0: ROHS
MC-405 32.7680KB-A0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-405 32.7680KB-A0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD
Datasheet Download
MC-405 32.7680KB-A0: ROHS.pdf
Availability of MC-405 32.7680KB-A0: ROHS
QUANTITY
MC-405 32.7680KB-A0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-405 32.7680KB-A0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-405 32.7680KB-A0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-405
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-405 32.7680KB-A0: ROHS
Related LinksMC-405 32.76, MC-405 32.7680KB-A0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-405 32.7680KB-A0: ROHS Details Description
Related parts for MC-405 32.7680KB-A0: ROHS
IC HOT SWAP CONTRLR -48V 16-SSOP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 8.5A 23.3 MOHM datasheet.pdf