Epson MC-405 32.7680KB-P0: ROHS
MC-405 32.7680KB-P0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-405 32.7680KB-P0: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 11.0PF SMD
Datasheet Download
MC-405 32.7680KB-P0: ROHS.pdf
Availability of MC-405 32.7680KB-P0: ROHS
QUANTITY
MC-405 32.7680KB-P0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-405 32.7680KB-P0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-405 32.7680KB-P0: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-405
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance11pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-405 32.7680KB-P0: ROHS
Related LinksMC-405 32.76, MC-405 32.7680KB-P0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-405 32.7680KB-P0: ROHS Details Description
Related parts for MC-405 32.7680KB-P0: ROHS
FIXED IND 18UH 110MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES 33 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC PCI-PCI BRIDGE 32-BIT 209-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TRUETOUCH CAPSENSE 32-QFN datasheet.pdf
HARDWARE datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SHRINK SLEEVE YELLOW datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO-214A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf