Epson MC-406 32.7680K-C3: ROHS
MC-406 32.7680K-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MC-406 32.7680K-C3: ROHS
Brief Description
CRYSTAL 32.7680 KHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MC-406 32.7680K-C3: ROHS.pdf
Availability of MC-406 32.7680K-C3: ROHS
QUANTITY
MC-406 32.7680K-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MC-406 32.7680K-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MC-406 32.7680K-C3: ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMC-406
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC-406 32.7680K-C3: ROHS
Related LinksMC-406 32.76, MC-406 32.7680K-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MC-406 32.7680K-C3: ROHS Details Description
Related parts for MC-406 32.7680K-C3: ROHS
IC NVSRAM 256KBIT 100NS 34LPM datasheet.pdf
FAN AXIAL 260X80MM 230VAC TERM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A SOT223-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
KIT CQM II AMP 3K-5K TERM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf