Cornell Dubilier Electronics MC08EA220J-T
MC08EA220J-T picture photo
Mfg. Part Number
MC08EA220J-T
Brief Description
CAP MICA 22PF 5% 100V 0805
Datasheet Download
MC08EA220J-T.pdf
Availability of MC08EA220J-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC08EA220J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MC08EA220J-T
Internal Part NumberEIS-MC08EA220J-T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC08EA220J-T
Related LinksMC08EA, MC08EA220J-T Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC08EA220J-T Details Description
Related parts for MC08EA220J-T
IC DRIVER MOSFET DUAL SYNC 8SOIC datasheet.pdf
Connector Header 3 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 1GHZ 16MLF datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB IR MOD 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOP PLUNGER SLO ACT 10A datasheet.pdf