Cornell Dubilier Electronics MC08FA390F-TF
MC08FA390F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC08FA390F-TF
Brief Description
CAP MICA 39PF 1% 100V 0805
Datasheet Download
MC08FA390F-TF.pdf
Availability of MC08FA390F-TF
QUANTITY
MC08FA390F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC08FA390F-TF
Internal Part NumberEIS-MC08FA390F-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC08FA390F-TF
Related LinksMC08FA, MC08FA390F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC08FA390F-TF Details Description
Related parts for MC08FA390F-TF
TERM SOLDER TURRET .078"D .105"L datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2924 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
RES 383 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SURFACE BELT 1-1/2X132" A MED datasheet.pdf
ADHESIVE FERRITE ABSORBENT MATER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 3 (Power) Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
XG2 22AWG 7/30 1PR FOILBRAID datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 330VAC AXIA datasheet.pdf