ON Semiconductor MC100EL01DTR2
MC100EL01DTR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC100EL01DTR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE OR/NOR ECL 4INP 8-TSSOP
Datasheet Download
MC100EL01DTR2.pdf
Availability of MC100EL01DTR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC100EL01DTR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EL01DTR2
Internal Part NumberEIS-MC100EL01DTR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeNOR/OR Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs4
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EL01DTR2
Related LinksMC100E, MC100EL01DTR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EL01DTR2 Details Description
Related parts for MC100EL01DTR2
IC BATT BACKUP SUPERVISOR 8VSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 50ppm 12pF 100 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 10MSPS DIFF 32LFCSP datasheet.pdf
RES 10 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 WS/SW datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 560MA 375 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf