ON Semiconductor MC100EL58DG
MC100EL58DG picture photo
Mfg. Part Number
MC100EL58DG
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MULTIPLEXER ECL 2:1 5V 8SOIC
Datasheet Download
MC100EL58DG.pdf
Availability of MC100EL58DG
QUANTITY
MC100EL58DG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EL58DG
Internal Part NumberEIS-MC100EL58DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package98
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series100EL
PackagingTube
TypeMultiplexer
Circuit1 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply±4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EL58DG
Related LinksMC100, MC100EL58DG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EL58DG Details Description
Related parts for MC100EL58DG
COUNTER LCD 6 CHAR 20-60V PNL MT datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFF12G/AF12/AFE12T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 64POS R/A datasheet.pdf
FLAT 50CM THRU-BEAM DARK-ON NPN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
RES 275 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V 2711 datasheet.pdf
RAIL AHEAD/REAR 2XMOUNT datasheet.pdf
3.3 V, [15 kV ESD-Protected, Half- and Full-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf