ON Semiconductor MC100ELT20DTG
MC100ELT20DTG picture photo
Mfg. Part Number
MC100ELT20DTG
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATOR TTL-PECL DIFF 8TSSOP
Datasheet Download
MC100ELT20DTG.pdf
Availability of MC100ELT20DTG
QUANTITY
MC100ELT20DTG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100ELT20DTG
Internal Part NumberEIS-MC100ELT20DTG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100ELT20DTG
Related LinksMC100E, MC100ELT20DTG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100ELT20DTG Details Description
Related parts for MC100ELT20DTG
RELAY SSR 240VAC .6A ZC 8-DIP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG11A/AF11/AFG11A datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K 256POS 10LFCSP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO3P datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 6A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
IGBT 600V 30A 130W TO263-3-2 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 1005 datasheet.pdf
SPACER TUBULAR GEN PURP 0.050" datasheet.pdf