ON Semiconductor MC100EP139DTR2G
MC100EP139DTR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP139DTR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN ECL 2/4 4/5/6 20TSSOP
Datasheet Download
MC100EP139DTR2G.pdf
Availability of MC100EP139DTR2G
QUANTITY
MC100EP139DTR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP139DTR2G
Internal Part NumberEIS-MC100EP139DTR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputNECL, PECL
OutputECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:4
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply±3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP139DTR2G
Related LinksMC100EP, MC100EP139DTR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP139DTR2G Details Description
Related parts for MC100EP139DTR2G
RES SMD 1.13M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST 10-15AT JST XHP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 240K OHM 0404 datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 80POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf