ON Semiconductor MC100EP16MNR4G
MC100EP16MNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP16MNR4G
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR/DRVR 5V DIFF ECL 8-DFN
Datasheet Download
MC100EP16MNR4G.pdf
Availability of MC100EP16MNR4G
QUANTITY
MC100EP16MNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP16MNR4G
Internal Part NumberEIS-MC100EP16MNR4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage3 V ~ 5.5 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP16MNR4G
Related LinksMC100EP, MC100EP16MNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP16MNR4G Details Description
Related parts for MC100EP16MNR4G
LED SS 5V RED DIFF PCB 3MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7POS 1MM 12" datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN ECONOSEAL PLUG 1POS GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 84PGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONNECTOR HOOD WITH CABLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf