ON Semiconductor MC100EP16VCMNR4G
MC100EP16VCMNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP16VCMNR4G
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR/DVR 5V DIFF 8-DFN
Datasheet Download
MC100EP16VCMNR4G.pdf
Availability of MC100EP16VCMNR4G
QUANTITY
MC100EP16VCMNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP16VCMNR4G
Internal Part NumberEIS-MC100EP16VCMNR4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage3 V ~ 5.5 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-DFN (2x2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP16VCMNR4G
Related LinksMC100EP1, MC100EP16VCMNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP16VCMNR4G Details Description
Related parts for MC100EP16VCMNR4G
HEADER OPEN .018"DIA .600 32POS datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FAN BLOWER 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
REAR HDR (30 POS) LF datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/2V 10DFN datasheet.pdf
LED 17.46MM WHITE DIFF PANEL MNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 333MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf