ON Semiconductor MC100EP195BFAR2G
MC100EP195BFAR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP195BFAR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Delay Lines
Brief Description
IC DELAY LN 1024TAP PROG 32LQFP
Datasheet Download
MC100EP195BFAR2G.pdf
Availability of MC100EP195BFAR2G
QUANTITY
MC100EP195BFAR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP195BFAR2G
Internal Part NumberEIS-MC100EP195BFAR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAssembly Site Qualification 18/Feb/2015
Assembly Site Addition 07/Oct/2015
Standard Package2,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Delay Lines
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Taps/Steps1024
FunctionProgrammable
Delay to 1st Tap2.5ns
Tap Increment10ps
Available Total Delays2.5ns ~ 13ns
Number of Independent Delays1
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-LQFP
Supplier Device Package32-LQFP (7x7)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP195BFAR2G
Related LinksMC100EP1, MC100EP195BFAR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP195BFAR2G Details Description
Related parts for MC100EP195BFAR2G
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 20SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 12MM datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V JB 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
RES 75 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SMA PLUG STR CLAMP RG178 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO220AA datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
IGBT 600V 10A datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf