ON Semiconductor MC100EP52MNR4G
MC100EP52MNR4G picture photo
Mfg. Part Number
MC100EP52MNR4G
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8DFN
Datasheet Download
MC100EP52MNR4G.pdf
Availability of MC100EP52MNR4G
QUANTITY
MC100EP52MNR4G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EP52MNR4G
Internal Part NumberEIS-MC100EP52MNR4G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationLead Finish/BOM Update 10/Jul/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series100EP
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionStandard
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock3GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive, Negative
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-3 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent45mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-VFDFN Exposed Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EP52MNR4G
Related LinksMC100EP, MC100EP52MNR4G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EP52MNR4G Details Description
Related parts for MC100EP52MNR4G
LED 3MM RTANG HI EFF ORANGE PCMT datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A TO220-4 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 18SOIC datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 25V RADIAL datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2A 350VAC 100VDC datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf