Vishay/BCcomponents MRS16000C3301FRP00
MRS16000C3301FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C3301FRP00
Brief Description
RES 3.3K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C3301FRP00.pdf
Availability of MRS16000C3301FRP00
QUANTITY
MRS16000C3301FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C3301FRP00
Internal Part NumberEIS-MRS16000C3301FRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMRS16
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MRS16000C3301FRP00
Related LinksMRS16000C, MRS16000C3301FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MRS16000C3301FRP00 Details Description
Related parts for MRS16000C3301FRP00
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 400UF 16V AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
2M CABLE FOR ER-V datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 415MA 2.15 OHM datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 16CKT datasheet.pdf