ON Semiconductor MC100EPT26DTG
MC100EPT26DTG picture photo
Mfg. Part Number
MC100EPT26DTG
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC XLATOR PECL-TTL 1:2FNO 8TSSOP
Datasheet Download
MC100EPT26DTG.pdf
Availability of MC100EPT26DTG
QUANTITY
MC100EPT26DTG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100EPT26DTG
Internal Part NumberEIS-MC100EPT26DTG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100EPT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVDS, LVPECL
Output SignalLVTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100EPT26DTG
Related LinksMC100E, MC100EPT26DTG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100EPT26DTG Details Description
Related parts for MC100EPT26DTG
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 4-40 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 800MA 406 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PLSTCM18,TRANS,0.5M,AX,PNP,CON datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
74 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP FILM 820 PF 1% 100VDC AXIAL datasheet.pdf