ON Semiconductor MC100LVEL34DG
MC100LVEL34DG picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEL34DG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GEN ECL 2/4/8 16SOIC
Datasheet Download
MC100LVEL34DG.pdf
Availability of MC100LVEL34DG
QUANTITY
MC100LVEL34DG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEL34DG
Internal Part NumberEIS-MC100LVEL34DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100LVEL
PackagingTube
TypeClock Generator
PLLNo
InputLVDS, NECL, PECL
OutputECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:4
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1.5GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply±3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEL34DG
Related LinksMC100L, MC100LVEL34DG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEL34DG Details Description
Related parts for MC100LVEL34DG
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 14HTSSOP datasheet.pdf
MOD ENCODER 6CH 2500CPR 35MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 215 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LABELS FOR THERMAL TRANS PRINTER datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V JB 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
CONN HDR 1.25MM 8POS SMD R/A TIN datasheet.pdf