ON Semiconductor MC100LVEL34DT
MC100LVEL34DT picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEL34DT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GEN ECL 2/4/8 16TSSOP
Datasheet Download
MC100LVEL34DT.pdf
Availability of MC100LVEL34DT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC100LVEL34DT Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEL34DT
Internal Part NumberEIS-MC100LVEL34DT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Oct/2013
Standard Package96
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100LVEL
PackagingTube
TypeClock Generator
PLLNo
InputLVDS, NECL, PECL
OutputECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:4
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1.5GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply±3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEL34DT
Related LinksMC100L, MC100LVEL34DT Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEL34DT Details Description
Related parts for MC100LVEL34DT
RES SMD 100 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC CPU 64K PROG datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
OSC TCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FUSE 80A 690V DIN 00 GR datasheet.pdf