ON Semiconductor MC100LVEL34DTR2
MC100LVEL34DTR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEL34DTR2
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GEN 2/4/8 3.3V 16-TSSOP
Datasheet Download
MC100LVEL34DTR2.pdf
Availability of MC100LVEL34DTR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC100LVEL34DTR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEL34DTR2
Internal Part NumberEIS-MC100LVEL34DTR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 10/Oct/2013
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100LVEL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputLVDS, NECL, PECL
OutputECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:4
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1.5GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply±3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEL34DTR2
Related LinksMC100LV, MC100LVEL34DTR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEL34DTR2 Details Description
Related parts for MC100LVEL34DTR2
SWITCH LEVER SPDT 3A QC 125V datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 16-QFN datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf