ON Semiconductor MC100LVEL59DWR2
MC100LVEL59DWR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEL59DWR2
Manufacturer
Product Category
Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Brief Description
IC MUX TRIPLE 2:1 ECL 20-SOIC
Datasheet Download
MC100LVEL59DWR2.pdf
Availability of MC100LVEL59DWR2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC100LVEL59DWR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEL59DWR2
Internal Part NumberEIS-MC100LVEL59DWR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders
Series100LVEL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultiplexer
Circuit3 x 2:1
Independent Circuits1
Current - Output High, Low-
Voltage Supply SourceDual Supply
Voltage - Supply±3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEL59DWR2
Related LinksMC100LV, MC100LVEL59DWR2 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEL59DWR2 Details Description
Related parts for MC100LVEL59DWR2
IC PFC CONTROLLER CCM 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 48LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
BRACKET BLACK VINYL datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X5R 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 45D datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf