ON Semiconductor MC100LVEP34DTR2G
MC100LVEP34DTR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC100LVEP34DTR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GEN ECL 2/4/8 16TSSOP
Datasheet Download
MC100LVEP34DTR2G.pdf
Availability of MC100LVEP34DTR2G
QUANTITY
MC100LVEP34DTR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC100LVEP34DTR2G
Internal Part NumberEIS-MC100LVEP34DTR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100LVEP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputCML, LVDS, NECL, PECL
OutputECL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:3
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max2.8GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply±2.375 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package16-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC100LVEP34DTR2G
Related LinksMC100LVE, MC100LVEP34DTR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC100LVEP34DTR2G Details Description
Related parts for MC100LVEP34DTR2G
DIODE PIN GP 50V LO COST SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 3.8A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 11.8 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 2W datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 80MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf