ON Semiconductor MC10E452FNR2G
MC10E452FNR2G picture photo
Mfg. Part Number
MC10E452FNR2G
Manufacturer
Product Category
Logic - Latches
Brief Description
IC FLIP FLOP 5BIT DIFF 28-PLCC
Datasheet Download
MC10E452FNR2G.pdf
Availability of MC10E452FNR2G
QUANTITY
MC10E452FNR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10E452FNR2G
Internal Part NumberEIS-MC10E452FNR2G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices 21/Oct/2008
Standard Package500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Latches
Series10E
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeD-Type Register
Circuit5 x 1:1
Output TypeDifferential
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Independent Circuits1
Delay Time - Propagation600ps
Current - Output High, Low-
Operating Temperature0°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10E452FNR2G
Related LinksMC10E4, MC10E452FNR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10E452FNR2G Details Description
Related parts for MC10E452FNR2G
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.02UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ADAPTER RCA PLUG TO F PLUG datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf