ON Semiconductor MC10EL11DG
MC10EL11DG picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL11DG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 1:2 1.5GHZ 8SOIC
Datasheet Download
MC10EL11DG.pdf
Availability of MC10EL11DG
QUANTITY
MC10EL11DG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL11DG
Internal Part NumberEIS-MC10EL11DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package98
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series10EL
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution)
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputECL, PECL
OutputECL, PECL
Frequency - Max1.5GHz
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.7 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL11DG
Related LinksMC10E, MC10EL11DG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL11DG Details Description
Related parts for MC10EL11DG
RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOD/DEMOD BAL 2MHZ 20-CDIP datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC DAC CMOS MULTI 12BIT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 9POS VERT 30AU datasheet.pdf
VARISTOR 545V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A AXIAL datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V JB 0603 datasheet.pdf
AB 19C 19#16 SKT RECP datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf