ON Semiconductor MC10EL31DG
MC10EL31DG picture photo
Mfg. Part Number
MC10EL31DG
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC
Datasheet Download
MC10EL31DG.pdf
Availability of MC10EL31DG
QUANTITY
MC10EL31DG Order Process
Ship out your order
Specifications of MC10EL31DG
Internal Part NumberEIS-MC10EL31DG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package98
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EL
PackagingTube
FunctionSet(Preset) and Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock2.8GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.7 V
Current - Quiescent32mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC10EL31DG
Related LinksMC10E, MC10EL31DG Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MC10EL31DG Details Description
Related parts for MC10EL31DG
IC SUPERVISOR MPU 2.63V SC70-3 datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 44POS DUAL STR datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 96POS RT ANG PCB datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 300V 5A TO220AB datasheet.pdf
RES 10.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED PANEL IND 28V 20MA GREEN datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HAN PORT ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 90D B datasheet.pdf
IC FRAM 64KBIT 1MHZ 8SOP datasheet.pdf